Problemen in het openbaar vervoer en taxi, het asociale en seksistische gedrag van (doorgaans) mannen in de horeca, het gebrek aan straatverlichting. Een veelvoud aan ervaringen werd tijdens de discussieavond in het Eemhuis gedeeld. Een beeld wat SP Amersfoort jammer genoeg alleen maar kan onderschrijven, Afgaande op de contacten die we hebben met bewoners, ondernemers en verschillende actiegroepen in Amersfoort e.o. is het een beeld wat SP Amersfoort jammer genoeg alleen maar kan onderschrijven.
Wat ook tijdens de avond pijnlijk duidelijk werd: het is niet duidelijk hoeveel incidenten er eigenlijk zijn. Ook werd het gebrek aan de mogelijkheden om situaties of incidenten te melden. Naar onze mening volstaan het niet met: ‘Als er iets is kun je 112 bellen…’, zoals de burgemeester aangaf. Er zijn diverse knoppen waaraan de gemeente kan draaien, zoals een gespreide sluitingstijd voor horeca, straatverlichting, het inrichten van een meldpunt, het bieden van meer veilige opvang voor slachtoffers.
SP Amersfoort is bezig met eigen onderzoek om in kaart te brengen wat de eerste aandacht vraagt en hoe veiligheid onder de verschillende groepen in de Amersfoortse samenleving wordt ervaren, want ook dat beïnvloedt de aanpak. Het is helaas een kwestie van ‘de lange adem’, door de complexiteit zijn problemen niet met een druk op de knop opgelost.
SP Amersfoort wil kijken naar constructieve en duurzame oplossingen, maar ook naar zaken die nu kunnen worden aangepakt. Betere verlichting in de buurt van OV-haltes en parken. Het verplaatsen van de taxistandplaats ‘s avonds, een betere samenwerking met de ondernemers uit de binnenstad.
Het bestrijden en de kop indrukken van sociale ongelijkheid in al zijn vormen neemt ook een deel van de gedragsoorzaken weg. Dat ideaalbeeld heeft echter – zoals gezegd – nog een lange weg te gaan en is een proces van de lange adem, maar is wel iets waar de SP zich voor blijft inzetten!
—–//—–
Tip: Lees ook het artikel op Nieuwsplein33: Open discussies over veiligheid op straat: ‘Er moet cultuurverandering komen. We zijn het zat’
